לפניכם תשובות לשאלות נפוצות בהן נתקלנו בנוגע לסדנת ברזל וקורס פיסול בברזל. במידה ואינכם מוצאים את התשובה, על תהססו לפנות אלינו.

כי הוא חומר נפלא. אפשר ליצור ממנו הכל- מחוט דקיק ועד למגדל אייפל. לימוד העבודה בברזל הוא מהיר בהרבה מלימודי קרמיקה, ציור, נגרות או סריגה
בהחלט כן. בוגרי הסדנה שהקימו סדנאות משלהם (ומשלהן) קיבלו כל סיוע שבקשו- מעצה ועד עזרה בבניית ציוד.
העבודה בברזל כרוכה תמיד בחום, רעש ואפשרות סינוור. יש בסדנה את כל אמצעי הזהירות הדרושים כדי להימנע מסכנות אלה והתלמידים מקבלים לפני כל פעולה הדרכה איך לא להיפגע.
כמובן. המשתתפים מבוטחים מרגע כניסתם לסדנה.
יש בסדנה ציוד צביעה מקצועי בהתזה. יחד עם זאת ,איננו צובעים במהלך הקורס מסיבות של בטיחות. ניתן לקבוע מועד אחר ולצבוע ביחידות.
אוכל לייעץ לך היכן לקנות , ואף אוכל להביא לך בעצמי, בתאום מראש.
אנו מלמדים נפחות מודרנית שהיא שילוב טכניקות.
בוודאי, במילון זה תמצאו מונחים בסיסים הקשורים לעבודה, יצירה ופיסול בברזל. אנו מקווים כי מונחים אלו, יעזרו לחדשים בתחום להבין טוב יותר את תוכן הקורסים לפיסול בברזל.

אוטוגן
מבער בו מתערבבים גז בישול או אצטילן עם חמצן ויוצרים להבה בעלת טמפרטורה גבוהה.
ברזל
יסוד מתכתי אפור בהיר נפוץ ביותר . החומר החשוב ביותר בתרבות הטכנולוגית שלנו. ניתן לעיבוד במגוון רחב של טכניקות: יציקה,כיפוף,ריתוך,הלחמה,ריקוע,מתיחה,כרסום חריטה ועוד.
גילוון
ציפוי הברזל בשכבת אבץ למניעת חלודה.
השחזה
פעולה מכנית של הורדת חומר מיותר מפני השטח של מתכת. ניתנת לביצוע ע"י פצירות או ע"י כלים חשמליים.
הלחמה
שיטת חיבור מתכות שבה משמשת מתכת רכה כחומר מחבר. לדוגמה: אפשר להתיך פליז בעזרת מבער כדי שישמש כעין דבק בין שני חלקי ברזל קטנים.
חיסום
הקשיית פלדה ע"י ליבון וקירור מהיר.
חלודה
תרכובת של ברזל וחמצן. מצבו הטבעי של הברזל בטבע.
מבער
ראו אוטוגן
מסגרות
צורת עיבוד הברזל המודרנית הנפוצה ביותר. מבוססת על ניצול המגוון הרחב של מוטות הברזל הזמינים לשימוש: צינורות,פרופילים,קורות, לוחות ועוד.
נפחות
טכניקה עתיקה לעיבוד ברזל והפיכתו למוצר. בשיטה זו מחממים את הברזל בתנור פחמים המלובה על ידי מפוח עד לליבונו. הנפח אוחז בברזל במלקחיים ומכה בו בעודו חם על גבי סדן. בימינו משמשת הנפחות בעיקר ליצירת אלמנטים דקורטיביים ולפיסול.
סדן
גוש פלדה בעל צורה יעודית המשמש משען לעיבוד ברזל ע"י פטיש. קימים סוגים וגדלים שונים של סדנים.
פלדה
סגסוגת [תערובת] המכילה בעיקר ברזל בתוספת אחוזים בודדים של פחמן ויסודות מתכתיים נוספים.
פלסמה (פלזמה)
במסגרות - מכשיר חשמלי לחיתוך לוחות ברזל. קשת חשמלית הנוצרת בין אלקטרודת טונגסטן לבין החומר הנחתך מייצרת חום גבוה עד כדי התכה. זרם אוויר דחוס דוחף את החומר המותך החוצה וכך נוצר חיתוך.
קשת חשמלית
תכונה המאפשרת לזרם חשמלי "לדלג" ביו שני מוליכים. הקשת מייצרת חום גבוה ואור חזק.
ריתוך חשמלי
השיטה הנפוצה ביותר [ולא היחידה] לחיבור פיסות פלדה זו לזו. בשיטה זו משמשת קשת חשמלית כמקור חום להתכה מקומית של שתי פיסות פלדה. כשההתכה מתקררת נוצר איחוי.